Sokak dansının nabzı Red Bull TV’de

80alte.com » haberler » Sokak dansının nabzı Red Bull TV’de
Sokak dansının nabzı Red Bull TV’de

Farklı ülkelerden başarılı sokak dansçıları 4 Mart Pazar gecesi Paris’te bir araya geliyor. Dansçılar, dünyanın en prestijli dans yarışmalarından Juste Debout’ta en iyi olduklarını kanıtlamak için yarışacak.

 Dünyanın en prestijli dans yarışmalarından Juste Debout bu sene yine Paris’te gerçekleşecek. 15 senedir sokak dansının trendini belirleyen bu yarışmada dünyanın farklı ülkelerinden gelen dansçılar kendi kategorisinde en iyi olmak için hünerlerini sergileyecek. Tüm gece sürecek nefes kesen performanslar ise Red Bull TV’den (www.redbull.tv) canlı olarak yayınlanacak.

Juste Debout, sokak dansçıları için diğer dansçılarla bir araya geldikleri bir yarışma. Bunun yanında dans adına kültürel alışverişin yaşandığı uluslararası bir dans platform olarak da öne çıkıyor. Farklı kültürlerden ve disiplinlerden gelen, kendi alanında uzmanlaşan dansçıların hünerlerini sergiledikleri yarışmada; hip hop, new style, house, locking ve popping gibi farklı disiplinler yer alıyor. Bu yıl yarışmada, Junior Dance Tour başlığında 6 ila 14 yaş arası genç yetenekler de bulunacak.

YORUMLAR
Gündemde öne çıkan başlıklar? 
En çok okunan haberler