Orhan Karaveli söyleşisi Tarihçi Kitabevi’nde

80alte.com » haberler » Orhan Karaveli söyleşisi Tarihçi Kitabevi’nde
Orhan Karaveli söyleşisi Tarihçi Kitabevi’nde

Usta gazeteci-yazar Orhan Karaveli 31 Mart Cumartesi günü saat 16.00’da Moda Tarihçi Kitabevi’nde...

Türkiye’nin son altmış bir yılına tanık usta gazeteci, engin bir tecrübe Orhan Karaveli, “Çanakkale Savaşları ve Yurdunu Terkeden Türkler” söyleşisiyle okurlarıyla buluşacak.

Ömrünü gazetecilik mesleğine veren, bu sürede çok şey yaşayıp çok şey gören ve hiçbir zaman boyun eğmeyen Karaveli, Başbakan Adnan Menderes’in 1959 yılındaki ünlü Amerika gezisinde ona eşlik ettiğinde 29 yaşında genç bir gazetecidir. Ve başbakana “kral çıplak” diye haykırabilecek cesur bir yüreğe sahiptir. Bugün ise 88 yaşında bir çınar… Bir Cumhuriyet aydını… Ve hâlâ haykırıyor: “Kral Çıplak!”

“Sakallı Celâl”, “Tevfik Fikret ve Haluk Gerçeği”, “Tanıdığım Nâzım Hikmet”, “Bir Ankara Ailesinin Öyküsü”, “Görgü Tanığı”, “Berlin'in Yalnız Kadınları”, “Atatürk, Babam ve Ben”, “Çanakkale Olmasaydı… O Olmasaydı…”, “Kral Çıplak” gibi birçok kitabın sahibi olan Orhan Karaveli, 31 Mart Cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak ve sohbet tadında gerçekleşecek olan söyleşinin ardından kitaplarını da imzalayacak.

Kadıköy Moda’da bulunan ve yayınladığı kaynak kitapların yanı sıra her hafta cumartesi günü birbirinden değerli isimlerle gerçekleştirdiği söyleşilerle adeta bir kültür merkezi gibi çalışan Tarihçi Kitabevi’ndeki bu söyleşiyi kaçırmayın.

YORUMLAR
Gündemde öne çıkan başlıklar?