Ordu'da doğal mendereslerin ortasından geçen yol kaldırılacak

80alte.com » haberler » Ordu'da doğal mendereslerin ortasından geçen yol kaldırılacak
Ordu'da doğal mendereslerin ortasından geçen yol kaldırılacak

Ordu'nun bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası'nda doğal mendereslerin ortasından geçen yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki yol kaldırılacak.

Ordu Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, turistlerin ilgi gösterdiği Perşembe Yaylası'nın, bu yılın ilk 10 ayında yaklaşık 900 bin ziyaretçiyi ağırladığını söyledi.

 

"Hedefimiz yıl sonuna kadar 1 milyon ziyaretçiye ulaşmak"

Gündoğar, "Yaylamızı 2009 yılında ortalama 200 bin kişi ziyaret etmişken, bu yılın 10 ayında 900 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı. Hedefimiz yıl sonuna kadar 1 milyon ziyaretçiye ulaşmak" dedi.

Menderesin görüntüsü eski haline getirilecek

Perşembe Yaylası'nın, son yıllarda oldukça gündeme geldiğini ancak Türkiye'de eşi olmayan doğa harikası menderesleri ortadan ikiye bölen yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki yolun, doğal görüntüyü bozduğunu belirten Gündoğar, şunları anlattı:

"Doğaseverler ve doğa fotoğrafçıları ile turizmcilerden gelen yoğun talep ile mevcut yolu iptal edip mendereslerin görüntüsünü yıllar öncesi haline getireceğiz. Geçen yıl yer üstünde açıktan giden elektrik hatlarını yer altına almıştık. 2019 yılının baharında ilk işimiz mendereslerdeki bu çalışmayı yapmak olacaktır."

Mendereslerden uzak, farklı bir bölgeden, doğal görüntüyü bozmayacak şekilde yeni bir yol yapılacak.

YORUMLAR
Gündemde öne çıkan başlıklar? 
En çok okunan haberler