Mühendisler konser verdi!

80alte.com » haberler » Mühendisler konser verdi!
Mühendisler konser verdi!

Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi Klasik Türk Müziği Korosu konser verdi. Konsere Klasik Türk Müziği'nin önde gelen isimlerinden Melihat Gülses de konuk sanatçı olarak katıldı.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi Klasik Türk Müziği Korosu, "Mühendis ve Mimar Bestekârlar Konseri" ile sahne aldı. MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşen ve Klasik Türk Müziği Sanatçısı Melihat Gülses’in de konuk sanatçı olarak katıldığı konseri yaklaşık 600 kişi izledi.

Konser öncesinde MMO İzmir Şubesi Başkanı Yüksel Yaşartekin bir konuşma yaptı. Yaşartekin konuşmasında, uzun yıllardan beri MMO İzmir Şubesi bünyesindeki çalışmalarını sürdüren koronun, anlamlı bir konserle sahne aldığını ve mesleki kimliklerinin yanı sıra sanatçı kimlikleri ile de eserler bırakan mühendis ve mimar bestekârları andığını ifade etti.

Yaşartekin’in konuşmasının ardından, Şef Ömer Faruk Gültaşlı yönetimindeki MMO İzmir Şubesi Klasik Türk Müziği korosu konserin birinci bölümünde, mühendis ve mimar bestekârların eserlerinden oluşan bir repertuvarla sahne aldı. Konserin ikinci bölümünde ise Melihat Gülses sahne alarak yine mühendis ve mimar bestekârların eserlerini seslendirdi. Şarkılara izleyiciler de eşlik ederken, Melihat Gülses ve koro, konserin sonunda seyircilerden büyük alkış aldı.

YORUMLAR
Gündemde öne çıkan başlıklar?