Milas Türk Musikisi Derneği'nden 90. konser

80alte.com » haberler » Milas Türk Musikisi Derneği'nden 90. konser
Milas Türk Musikisi Derneği'nden 90. konser

Muğla'nın Milas ilçesinde faaliyet gösteren Milas Türk Musikisi Derneği, 90'ıncı konseriyle müzikseverlerle buluştu.

Milas'ta 1976 yılından beri faaliyetlerini aralıksız devam ettiren Milas Türk Musikisi Derneği, Türk musikisinin birbirinden değerli 25 eserini seslendirdi. TRT sanatçısı keman üstadı Mehmet Saim Karadağ ise performansıyla geceye damga vurdu. Karadağ, konser boyunca yaptığı keman taksimleri ile sanatseverlerde hayranlık uyandırdı. Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, siyasi parti temsilcileri ve musiki severlerin yoğun katılım gösterdiği konserin sunuculuğunu Şükrü Demirkol üstlendi. Koro ve solo olarak seslendirilen eserler, salonu dolduran sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, "Bizlere böylesine güzel bir gece yaşatan muhteşem müzik ziyafeti sunan musiki derneğimize teşekkür ediyorum. Başta şefimiz Ercan Karadamlı olmak üzere tüm saz ve ses sanatçılarımız muazzam bir repertuvar ile müthiş bir sunum yaptılar. Ben tekrar başta şefimiz olmak üzere tüm ses ve saz sanatçılarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Başkan Yardımcısı Karagöz, koro şefi Ercan Karadamlı'ya ve Dernek Başkanı Zafer Pınarlık'a gecenin anısına çiçek ve plaket takdim etti. Konser, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

YORUMLAR
Gündemde öne çıkan başlıklar? 
En çok okunan haberler