Kırmızı Sandalye Öykü Günleri sezona başladı

80alte.com » öykü » Kırmızı Sandalye Öykü Günleri sezona başladı
Kırmızı Sandalye Öykü Günleri sezona başladı

Başkentin sanat nabzını tutan Çankaya Belediyesi'nin genç öykücüleri başkentli edebiyat severlerle buluşturduğu Kırmızı Sandalye Öykü Günleri sezona başladı. Öykü günlerinin ilk konuğu Aslıhan Duman oldu.

Galeri Kara'da düzenlenen okuma saati ve söyleşide Duman, “Tunç ve Demir’in Masalı” adlı öyküsünü dinleyicilerle paylaştı, soruları yanıtladı

Çankaya Belediyesi ve Uluslararası Ankara Öykü Günleri Derneği işbirliğiyle yeni öykücülere destek vermek amacıyla düzenlenen Kırmızı Sandalye Öykü Günleri, Çankaya Belediyesi Galeri Kara Kültür Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.
Yeni öykücüleri her yaştan öykü severlerle bir araya getiren etkinlikte yeni dönemin ilk konuğu Aslıhan Duman Yıldırım oldu. Gitarist Cihan Ünal'ın verdiği mini konserle başlayan okuma saati ve söyleşiye Uluslararası Ankara Öykü Günleri Derneği Başkanı Özcan Karabulut da katıldı. Etkinlik öncesinde seyircilerle öykü üzerine biraz sohbet eden Aslıhan Duman’ın öyküsünü, tiyatro sanatçısı Tansel Aytekin okudu.

EDEBİYATÇI MÜHENDİS
ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve aynı okulun Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapan Duman, edebiyata yönelik uzun yıllardır süren ilgisinin okur düzeyinden öykücü düzeyine geçmesinde Uluslararası Ankara Öykü Günleri Derneği'nin büyük katkısı olduğunu söyledi. Çankaya Belediyesi ve Uluslararası Ankara Öykü Günleri Derneği'nin bu tür bir edebiyat etkinliği düzenlemesinin hem genç öykücülerin ufkunu açıp onlara cesaret verdiğini hem de edebiyat severlere daha geniş bir alan açtığını kaydeden Duman’a etkinlik sonunda Kırmızı Sandalye Öykü Günleri'ne katılımı için, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen adına bir katılım plaketi takdim edildi.

YORUMLAR
Gündemde öne çıkan başlıklar? 
En çok okunan haberler