Devr-i Oyun/cak İzmir ile buluştu

80alte.com » haberler » Devr-i Oyun/cak İzmir ile buluştu
Devr-i Oyun/cak İzmir ile buluştu

TAİDER üyelerinden oluşan doğaçlama tiyatro grubunun bir aile şirketinin öyküsünü anlattığı “Devr-i Oyun/cak” oyunu İzmir'de izleyicisiyle buluştu.

Aile şirketlerinde nesiller arası ilişkileri ve iletişimi merkeze alan öyküsüyle Forum Tiyatro (Doğaçlama Tiyatro) şeklinde sahnelenen oyun, seyircilerin aktif katılımıyla şekillendi.

Türkiye'deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesine ve ülke ekonomisinin daha sağlıklı, istikrarlı büyümesine destek olmak amacıyla kurulan TAİDER'in üyelerinden oluşan doğaçlama tiyatro grubu tarafından sahnelenen “Devr-i Oyun/cak” tiyatro oyunu, İzmir, Yaşar Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda seyircisiyle buluştu.

Yaşar Üniversitesi, Bortar Grup ve Sahne Modda destekleriyle sergilenen oyuna TAİDER Yönetim Kurulu Üyeleri, aile şirketi sahipleri, gelecek nesilleri, üniversite öğrencileri ve çok sayıda tiyatro seven katıldı.

Aile şirketlerini ilgilendiren konularda üyelerin sanat aracılığıyla kendilerini ifade etmelerine ortam sağlamak ve TAİDER'i sanatla güçlendirmek amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu, “Aile şirketlerinde yetki devri sürecini ve nesiller arası iletişimi ele aldığımız Devr-i Oyun/cak oyunu, bir yandan da doğaçlama tiyatronun tanıtılması açısından oldukça önemli. Oyuna İzmir'deki ilgi bizi çok mutlu etti. Şimdi sıra Ankara seyircisiyle buluşmaya geldi. 17 Mayıs Cuma günü Ankara, Tiyatro Tempo'da sahnelenecek oyuna aile şirketleri ve gelecek nesil üyelerinin yanı sıra öğrencileri ve tiyatro sevenleri davet ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Gündemde öne çıkan başlıklar? 
En çok okunan haberler