3 yılda 9 kitap yazdı

80alte.com » haberler » 3 yılda 9 kitap yazdı
3 yılda 9 kitap yazdı

İzmir’de 17 yaşındaki lise öğrencisi Ece Birengel, son 3 yılda 9 tane kitap yazdı. Son kitabı “Denize Dökülen Mısralar” internet üzerinden 1 ayda 10 binden fazla okuyucuya ulaştı.

İzmir'in Karabağlar İlçesi'ne bağlı Limontepe'de oturan 17 yaşındaki Ece Birengel, okulundaki başarısının yanı sıra yazdığı romanlarla dikkat çekiyor. Hasta babası ve amcasıyla birlikte yaşayan Ece Birengel, boş zamanlarını yazarak geçiriyor.

Hayattaki en büyük zevkim yazmak diyen Birengel'in çok beğenilen son kitabı ise internet üzerinden 10 binden fazla okunma sayısına ulaştı. İlkokulda ünlü yazar Muzaffer İzgü'yü ziyaret eden Birengel, için o ziyaret dönüm noktası oldu. O günden sonra yazmaya başlayan Ece, 9 farklı kitap yazdı. Ece'nin başarısının gurur verici bir durum olduğu belirten İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "Ece gibi öğrencilerimizin bu başarıları bizi mutlu ediyor. İnşallah daha güzel yerlerde görürüz Ece'yi. Aynı zamanda Ece'nin diğer arkadaşlarına da örnek olmasını isterim" dedi.

HER YERDE YAZIYOR

Okulda, evde ya da dışarıda her boşluğu yazı yazarak geçirdiğini belirten Ece Birengel, "En mutlu olduğum yer hayalimi sayfalara aktardığım an. Çünkü o an bambaşka bir dünyada yaşıyormuşum gibi geliyor. şimdiye kadar yazılarımı bilgisayar ortamına döküp internet üzerinden takipçilerim okuyordu. bundan sonra kitabım raflarda yerini alacağı için çok mutluyum" dedi. Bir arkadaşının tavsiyesi üzerine son kitabının 99 sayfasını internet üzerinden yükleyen Ece Birengel'in sayfası bir ay gibi kısa bir sürede 10 binin üzerinde okunma sayısına ulaştı. Yayınevinden gelen teklifle havalara uçan Birengel, "Ne olursa olsun bir gün bu yazdıklarımı beyaz perdede görmek istiyorum. Önemli olan içindeki sihiri keşfetmek" diye konuştu.

YORUMLAR
Gündemde öne çıkan başlıklar? 
En çok okunan haberler