3. Genç Yazarlar Kurultayı Yalova'da Toplanıyor!

80alte.com » haberler » 3. Genç Yazarlar Kurultayı Yalova'da Toplanıyor!
3. Genç Yazarlar Kurultayı Yalova'da Toplanıyor!

Türkiye Yazarlar Birliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destekleriyle gelecek vadeden 30 genç yazarı bir araya getiriyor.

Türkiye Yazarlar Birliği daha önce birincisini Ankara Kızılcahamam’da, ikincisini Yalova Çınarcık’ta gerçekleştirdiği Genç Yazarlar Kurultayı’nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Daha önce yapılan iki kurultayın birikimi üzerine inşa edilmesi planlanan 3. Genç Yazarlar KurultayıGeleceğin Edebiyatı: Dijitalleşme, Gençlik ve Edebiyat temasıyla 3-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Yalova'da gerçekleştirilecektir.

Türkiye 3. Genç Yazarlar Kurultayı’na, daha önce yazıları internet mecrasında, çeşitli basılı-süreli yayınlarda yayımlanan ya da edebiyatın herhangi bir türünde veya diğer düşünce alanlarında kitabı yayımlanan ve yaşı henüz 30’u geçmemiş herkes başvurabilir. Bu kurultayda genç yazarlarımız kendilerini ifade edebilecek ve yazdıklarını yayınlama imkânı bulabileceklerdir. Kurultaya katılan genç yazarlar aynı zamanda kendileri gibi güzel ülkemizin farklı yerlerinden gelen diğer genç yazarlarla tanışma fırsatını elde edebileceklerdir. Aynı zamanda bu kurultayda genç yazarlar usta yazarlarla bir arada bulunmanın ve farklı konularda kendilerinden istifade etmenin ortam ve imkanını da bulabileceklerdir.
ÖNEMLİ TARİHLER
 Herhangi bir yerde yayımlanmış deneme, öykü, şiir ve diğer yazıların gönderilmesi ve başvuru formunun doldurulması için son tarih: 19/04/2019
 Değerlendirme sonucunda kurultaya katılma hakkı kazanan genç yazarların ilanı: 24/04/2019
Türkiye 3. Genç Yazarlar Kurultayı’nın icra edileceği tarihler: 3-4-5/05/2019 (Yalova/Çınarcık)
 Herhangi bir yerde yayımlanmış deneme, öykü, şiir ve diğer yazılarınızı gencyazarlarkurultayi@gmail.com adresine Word dosyası olarak gönderiniz.

 

YORUMLAR
Gündemde öne çıkan başlıklar? 
En çok okunan haberler